دوخت روفرشی کشدار و طرز دوخت روفرشی ترک + ویدیو

مهدی نفیسی

نوشته شده توسط مهدی نفیسی

02 تیر 1400 ساعت 17:29

دوخت روفرشی کشدار و طرز دوخت روفرشی ترک + ویدیو
راهنمای روفرشی و کاور فرش
3/5 - (3 امتیاز)

دوخت روفرشی کشدار و کشدار کردن روفرشی

دوخت روفرشی کشدار در انواع مختلف به صورت بسیار شکیل، زیبا و با دقت انجام می گیرد. این روفرشی ها با کمک الیاف بسیار لطیف و مرغوب همچون: الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، پنبه، کتان، نخ، ابریشم و… طراحی و تولید می شوند. به همین جهت در مقایسه با روفرشی های دیگر بسیار نازک تر و لطیف تر هستند. دوخت روفرشی کشدار به گونه ای می باشد که، به راحتی روی فرش ها نشسته و هرگز سر نخواهد خورد. و کاملا سطح فرش ها را بدون هیچ گونه چروک و بهم ریختگی که باعث لطمه زدن به زیبایی دکوراسیون شود می پوشاند. از آنجایی که وظیفه ی روفرشی ها و دلیل خرید روفرشی محافظت کردن از فرش ها در مقابل آلودگی ها، تابش مستقیم نور آفتاب و هر گونه موارد آسیب رسان دیگر می باشد. پس یک روفرشی خوب باید این قابلیت را داشته باشد،

که به طور کامل سطح فرش را پوشش داده و بر روی آن ثابت و فیکس باقی بماند. به صورتی که رفت و آمد بر روی آنها موجب جمع و یا چروک شدن آنها نشود. خوشبختانه برعکس سایر روفرشی ها دوخت روفرشی کشدار به گونه ای می باشد. که این نیاز را برطرف کرده و کاملا صاف، ثابت و زیبا بر روی فرش ها قرار می گیرد. به عبارت ساده تر طرز دوخت روفرشی کشدار طوری است که کاملا چهار طرف فرش را تحت پوشش قرار می دهد و تحت هیچ شرایطی از سطح فرش جدا نشده و تکان نمی خورد.

 

ویدیو آموزش دوخت روفرشی کشدار ترک و کاور فرش

 

امروزه تولیدکنندگان روفرشی با تعبیه کردن کش در اطراف آنها به عبارتی با کشدار کردن روفرشی از آنها کاوری مناسب برای محافظت از فرش ها تهیه می کنند که در مقایسه با نمونه های قدیمی بسیار بهتر و زیباتر عمل می کنند.

دوخت کاور فرش و کش دار کردن آن در ابعاد و سایز های مختلف

دوخت روفرشی کشدار در طرح ها، رنگ ها، ابعاد و انواع مختلف صورت می گیرد. با این روش مشکل سر خوردن و جابجایی روفرشی سنتی یزدی را دیگر ندارد. بنابراین مصرف کننده به راحتی می تواند با در نظر گرفتن ابعاد، طول و عرض فرش خود اقدام به تهیه ی انواع متفاوت روفرشی ترک کند.

شاید جالب باشد بدانید که، کشدار کردن روفرشی ترک آنقدر زیبا، حرفه ای و چشم نواز است. که گاهی از آن برای پوشاندن سطح فرش های قدیمی، کهنه و از مد افتاده استفاده می کنند.

علاوه بر آن افراد زیادی برای ایجاد تنوع و خلق دکوراسیون جدید از این روفرشی ها بهره می برند. زیرا دوخت کاور فرش به تمام معنا مجلل و متنوع است. و استفاده از آنها می تواند روح جدیدی به کالبد چیدمان های قدیمی بدمد. به همین جهت این روفرشی ها دارای مخاطبان و طرفدار های زیادی هستند. در راستای همین مخاطبان زیاد افراد بسیاری اقدام به آموزش دوخت روفرشی کشدار به علاقه مندان می کنند.

اما آنچه که بیش از هرچیزی در دوخت روفرشی کشدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است جنس لطیف و نرم انواع روفرشی می باشد. که به سرعت با فرش مچ شده و آن را کاور می کند.

به عبارت ساده تر آنچه که هنگام آموزش دوخت روفرشی ترک و یا همان دوخت روفرشی کشدار باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از الیاف مرغوب و با کیفیت می باشد. الیاف به کار رفته در این روفرشی ها نه بسیار ضخیم و خشن بوده و نه بسیار نازک و آسیب پذیر بلکه از جنسی لطیف، مرغوب، نرم و با کیفیت تهیه می شوند. تا در کنار زیبایی از طول عمر و دوام کافی نیز برخوردار شوند.

روفرشی ترک
طرز دوخت روفرشی ترک

آموزش دوخت روفرشی کشدار و نحوه ی استفاده از آن

نحوه ی دوخت روفرشی کشدار به این صورت می باشد، که در چهار طرف روفرشی ای که از جنسی نرم و لطیف و با دوام دوخته شده است. کش هایی مرغوب و با قابلیت کشسانی مناسب تعبیه می کنند. همین روش در دوخت کاور تشک کشدار یزد نساج نیز استفاده می شود.

طراحی این کش ها به صورتی است که به هنگام استفاده کاملا در زیر فرش پنهان می شوند. به علاوه روفرشی های کش دار همچون یک قاب عمل می کنند و تمام فرش را درون خود جای می دهند.

بدون اینکه هیچ نشانی از کش های اطراف آن مشخص و یا معلوم باشد. همچنین روفرشی کشدار به فرش میچسبد و نه تنها تکان نمی خورد بلکه برای بیننده این تصویر را ایجاد می کند، که فرش نو خریداری شده است نه روفرشی. دوختن کش به روفرشی در طرح ها و مدل های بی نظیر سنتی، مدرن، کلاسیک، ساده و شیک انجام می گیرد.

انواع مختلف آن را می توانید در کانال روفرشی ترک مشاهده نمایید. تنوع رنگ و طرح های روفرشی کشدار به حدی است که هر نوع سلیقه و پسندی را اقناع خواهد کرد و حتما مناسب با هر دکوراسیونی طرحی از روفرشی های کشدار وجود دارد. و قیمت روفرشی نیز باید در نظر بگیرید که یکتا فرش با کمترین قیمت به شما عرضه می نماید. لازم است بدانید، که روفرشی های کشدار مناسبی با طرح های کودکانه جهت استفاده در اتاق های کودکان نیز طراحی و تولید می شوند.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست نظرات ( 0 )

سوالی دارید؟